Windsurfing i Snowboarding

Windsurfing

Są miejsca, o których nikt nigdy nie powie, że są nudne. Są takie regiony naszego świata, gdzie wydaje się, że Matka Natura puściła wodzę swojej....

podróże, wakacje, urlop, azja

Rajskie Filipiny

2015-07-22 | Marcin Fudali

Są miejsca, o których nikt nigdy nie powie, że są nudne. Są takie regiony naszego świata, gdzie wydaje się, że Matka Natura puściła wodzę swojej fantazji. I takim regionem są niewątpliwie Filipiny. Pod taką nazwą skrywa się skupisko ponad siedmiu tysięcy wysp położonych na Pacyfiku. A każda w swej wyjątkowości wydaje się jeszcze wspanialsza od innych. Na tych, które zamieszkują ludzie, turyści spotykają się z niezwykłą gościnnością. Tutaj uprzejmość jest po prostu wrodzona. Jest dopełnieniem tego, co oczy turysty mogą zobaczyć i czym się zachwycić.

A czym zachwycają Filipiny?
Podróż na Filipiny to odpowiedź na pragnienia drzemiące w duszy różnych turystów, począwszy od tych, którzy uwielbiają leniwy wypoczynek na plaży, przez tych, którzy kochają cuda natury i mogą za nimi przemierzyć cały świat, aż po tych, dla których najwspanialszą formą wypoczynku jest wypoczynek aktywny.

Dla osób, które kochają bierny wypoczynek doskonałym rozwiązaniem staje się Palawan. Tam czekają na nie przepiękne, piaszczyste, nazywane wręcz rajskimi, plaże, które ze wszech stron wydają się otaczać niebiańskie rafy koralowe.

Osoby, które uwielbiają zwiedzać i zachwycać się pięknem świata, powinny koniecznie wybrać się w podróż po Filipinach zgodnie z programem wycieczki o intrygującej nazwie 'Tkaczka Snów'. Szczegółowy program wyjazdu znajduje się pod tym linkiem. A jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić są Cordyliery, gdzie znajduje się unikalny zabytek przyrody, wpisany zresztą na listę UNESCO. Mowa tu oczywiście o tarasach ryżowych. Zanim jednak dotrzesz na miejsce by zobaczyć tarasy ryżowe w Banaue, koniecznie zaplanuj sobie wizytę w osadzie Sagada, gdzie ogromne wrażenie robią zwisające ze zboczy klifów trumny z ciałami przodków.

Dla osób kochających aktywny wypoczynek doskonałym rozwiązaniem staje się natomiast trekking na wulkan. Jest on również okazją, by z bliska przyjrzeć się cudownej przyrodzie i cudom natury Filipin.

Artykuły wg słów kluczowych: