Windsurfing i Snowboarding

Windsurfing

Birma to jeden z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów kraj Azji. Jednak jest bardzo trudno dostępny dla zwiedzających, ponieważ....

turystyka, wakacje, urlop, azja

Birma - marzenie wielu podróżników

2015-06-13 | Emilia Tomaszewska

Birma to jeden z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów kraj Azji. Jednak jest bardzo trudno dostępny dla zwiedzających, ponieważ jego granice często są zamykane. Rządzony jest przez wojskową juntę, przez co właśnie ciężko się do niego dostać, jest jednak marzeniem wielu podróżników. Posiada on niezliczoną ilość zabytków, które są pozostałościami po dawnych cywilizacjach, piękne krajobrazy oraz przyrodę zatopioną w tropikalnym klimacie. Przez to, że praktycznie cały kraj jest pod władaniem ciężkiej wojskowej ręki, która kontroluje praktycznie każdą gałąź gospodarki, również cała turystykę, próbując się tam dostać, najlepiej wybierać prywatny transport, hotele i restauracje- ponieważ tak można wesprzeć faktycznie lokalnych mieszkańców, a nie budżet rządu ciężkiej ręki.

Podobno najlepszą porą aby zwiedzić Birmę jest czas między listopadem a marcem/ kwietniem, ponieważ temperatura jest wtedy „do zniesienia” i nie ma nawałnic opadowych. Nie łatwo jest znaleźć w biurach podróży ofert dotyczących wyjazdów w te rejony, jednak jeśli chce się zwiedzić to miejsce warto się rozejrzeć i poszukać hasła wycieczka objazdowa po Birmie, ponieważ oferuje ona więcej możliwości zwiedzenia tego wspaniałego kraju. Zabytki Birmy są przeogromne. Mimo, że prze reżim wiele terenów jest niedostępnych dla zwiedzających, warto odwiedzić te dostępne miejsca takie jak: Baganu- jest to pierwsza stolica Birmy.

Przede wszystkim dużą role odgrywa zmieniająca się tu atmosfera. Kiedy dotrzemy tam przed wschodem słońca, możemy być świadkami wydarzenia kiedy z mgły pokrywającej ten teren, kolejno wyłaniają się wieże starych kościołów. Ogólnie jest to miejsce, które wygląda, jakby znikło tam z powierzchni ziemi każde zabudowanie, które nie jest świątynią. Kolejnym może na przykład być Szwedagon - czyli imponująca, ogromna, złota świątynia buddyjska w miejscowości Rangun.

Więcej na temat opcji wyjazdów do Birmy, a także do innych krajów Azji można znaleźć na stronie www.exorientelux.pl.

Artykuły wg słów kluczowych: